Tipy na výlety

  • FUN PARK MIRNOVEC IN BIOGRAD NA MORU 1Km
  • letovisko Crvena Luka 5 km jižně
  • Zadar 28 km severně
  • Šibenik 48 km jižně
  • trajektem do Tkonu na ostrov Pašman a dále na ostrov Ugljan
  • výlet lodí na Kornatské ostrovy a do sousední chráněné krajinné oblasti v zátoce Telašćica (jižní část ostrova Dugi otok)
  • Vransko jezero 8,5 km jižně
  • město Benkovac a pahorkatina Ravni Kotari 26 km

 

Sportovní možnosti v okolí Biogradu

Biograd na moru má bohatou nabídku sportovních a rekreačních aktivit. V blízkosti pláže Dražica se nachází tenisové centrum se 14 osvětlenými kurty, hřiště pro malou kopanou, košíkovou, házenou a další sporty. V kempu Soline je hřiště pro plážový volejbal. Na pláži Dražica si lze vyzkoušet parasailing, vodní lyžování, surfing a další vodní sporty.

Na plážích Dražica a Bošana jsou potápěčské kluby, které organizují kurzy a potápěčské výlety.

V několika půjčovnách si lze půjčit kolo, šlapadlo, vodní skútr, kajak, člun a další sportovní potřeby. Biograd má dva jachtařské přístavy - mariny (Kornati a Šangulin) a přístaviště u hotelu Ilirija.

Na nábřeží Dražica je velký bazén pro vodní pólo. Do okolí vede řada pěších a cyklistických stezek, především směrem na Pakoštane a k Vranskému jezeru. Konají se tu závody a soutěže v různých sportech.

 

Zábava

Biogradský stůl (Biogradski stol)

Začátkem června zahajuje letní turistickou sezónu gastronomický festival "Biogradský stůl" (Biogradski stol) s podtitulem "Festival původních potravin, pití, gastronomických specialit, originálních suvenýrů a folkloru". Na nábřeží Krále Petra Krešimira IV. (Obala kralja Petra Krešimira IV.) prezentují své produkty vystavovatelé z různých krajů Chorvatska i ze zahraničí, připravavují se speciality pod širým nebem, hrají folklorní skupiny, orchestry a klapy.

 

Biogradská noc" (Biogradska noć)

Největší letní turistická slavnost se nazývá "Biogradská noc" (Biogradska noć), vždy začátkem srpna. Je přehlídkou folklorní hudby, tance, zábavy a gastronomie. Zahrnuje vystoupení folklorních skupin, ochutnávky místních specialit, ohňostroj apod. Celé město se baví až do ranních hodin.

Letní program doplňují pravidelné páteční slavnosti na nábřeží zvané "Feštica", letní hry, módní přehlídky, letní karneval a další akce.

Bohatou nabídku kaváren, restaurací a barů doplňují noční kluby Pocco Locco, Aqua Club, Lavander Lounge Bar, Queen Bar, MIG.

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout